Jak zorganizować ślub zimą? – 5 wskazówek

Ślub zimą – dlaczego warto zorganizować wtedy tę uroczystość?

Zastanawiasz się nad zorganizowaniem ślubu zimą? Coraz więcej osób decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego poza sezonem. Zachwycająca, zimowa atmosfera, wesoły okołoświąteczny klimat czy więcej wolnych terminów w restauracjach weselnych to tylko niektóre z argumentów, które przekonują do zawarcia małżeństwa właśnie zimą. Co więcej, ślub i wesele organizowane w miesiącach zimowych pozwalają na więcej. Mamy tu na myśli stworzenie romantycznej, zaciemnionej atmosfery podczas witania Pary Młodej czy też pierwszy taniec wykonany w półmroku. Latem, kiedy dni są długie, na takie momenty trzeba byłoby czekać kilka godzin. Innym powodem, dla którego warto zorganizować ślub zimą, jest wspomniany już fakt, że lokale weselne mają wtedy znacznie więcej wolnych terminów, aniżeli w sezonie letnim. Jeśli planujesz zawrzeć związek małżeński w jednym z zimowych miesięcy, musisz poznać kilka niezbędnych wskazówek. Biorąc je pod uwagę, Twoja uroczystość ślubna z pewnością będzie jak z bajki o śniegowej krainie!

5 wskazówek – jak zorganizować zimowy ślub?

Jakie kwestie warto wziąć pod uwagę podczas organizowania zimowego ślubu? Poniżej zdradzimy Ci 5 wskazówek, które podpowiedzą, o czym dobrze pamiętać, decydując się na wyprawianie ślubu zimą.

Postaw na sezonowość

Co mamy tutaj na myśli? Wybierając menu czy też dekoracje sali, dobrze jest postawić na coś, co kojarzy się z zimą. Jeśli chodzi o weselny stół, może być to piernik, cynamonki, grzane wino, pieczeń z sosem, krem z dyni czy barszcz czerwony. Takie potrawy z pewnością skojarzą się z zimą oraz świętami, a także rozgrzeją każdego zmarzlucha. Natomiast, jeśli chodzi o dekoracje, to zdecydowanie warto nawiązać nimi do zimowej atmosfery. Dobrze również dowiedzieć się, które rośliny są dostępne w sezonie zimowym. Pozwolą one na udekorowanie sali, a także wykonanie bukietu dla Panny Młodej.

Pamiętaj o odpowiednio ciepłym ubiorze

W dniu swojego ślubu każdy chce wyglądać jak najlepiej. Panie marzą o pięknej, dopasowanej sukni, z kolei panowie o eleganckim garniturze. Biorąc ślub zimą, należy dodatkowo pamiętać o okryciu wierzchnim. Dobrze, jeśli również będzie to eleganckie ubranie, a nie codzienna, niepasująca kurtka. Warto pomyśleć także oddzielnych butach na zewnątrz oraz tych, które będzie się mieć założone na sali balowej. Trzeba pamiętać, że organizowanie ślubu zimą generuje potrzebę skompletowania dodatkowych części garderoby, a tym samym zwiększa koszty weselne.

Może warto zacząć ceremonię trochę wcześniej?

Zimą, ciemno robi się już około godziny 16:00. Jest to pora, kiedy zazwyczaj zaczynają się ceremonie ślubne. Niekiedy, śluby zaczynają się nawet o godzinie 17:00. W sezonie zimowym, może warto zacząć uroczystość nieco wcześniej? Godzina 14:00 lub 15:00 pozwoli nacieszyć się dniem, a jednocześnie umożliwi pierwszy taniec w romantycznym półmroku czy powitanie Pary Młodej z zapalonymi zimnymi ogniami. Takie momenty z pewnością zapewnią wspaniałe wspomnienia świeżo upieczonym małżonkom, jak również ich gościom.

Ślub i wesele w jednym miejscu

Niespodziewane pogorszenie pogody czy też nagłe opady śniegu mogą utrudniać kierowcom poruszanie się po drodze. Co więcej, w wielu przypadkach przejechanie kilkunastu czy kilkudziesięciu kilometrów może zająć znacznie więcej czasu, niż zwykle. Zatem, zmiana lokalizacji podczas uroczystości ślubnych – na przykład z kościoła na salę weselną – może zająć sporo czasu. Z kolei, spóźnienia i problemy z przejazdem mogą generować nerwy, które są zupełnie niepotrzebne w tak ważnym dniu. Dlatego warto pomyśleć o wyprawieniu ślubu i wesela w jednym miejscu. Nasz Jabłonkowy Pałacyk umożliwia takie rozwiązanie. Jest ono bardzo wygodne, nawet latem. Zimą tym bardziej można przekonać się o jego zaletach.

Miejsce do przechowywania ubrań wierzchnich to obowiązek!

Wspominaliśmy wcześniej o dodatkowym okryciu wierzchnim. Płaszcze, kurtki, czapki i szale będzie mieć nie tylko Para Młoda, ale i wszyscy goście. W lokalu, w którym będzie odbywać się przyjęcie powinna zatem znajdować się szatnia lub specjalne miejsce, gdzie można odłożyć ubrania wierzchnie. Bowiem, nie wypada brać ich na elegancko przystrojoną salę. Będzie to źle wyglądać, a ponadto może przeszkadzać kelnerom lub bawiącym się gościom. 

Pałacyk w Puszczykowie – najlepsze miejsce do zorganizowania ślubu i wesela

Wspomniany Jabłonkowy Pałacyk znajduje się w Puszczykowie – miasteczku położonym w okolicy Poznania. Te dwa miasta dzieli odległość zaledwie 12 km. Jeśli więc pochodzisz z Poznania lub jego okolic, powinnaś wziąć pod uwagę to malownicze miejsce. Jabłonkowy Pałacyk to nie tylko duża sala balowa. To również ogród, lasy oraz nadwarciańskie tereny. Tylko wyobraź sobie jak piękne mogą być stamtąd zdjęcia ślubne! Co więcej, Jabłonkowy Pałacyk w Puszczykowie umożliwia nie tylko wyprawienie cudownego wesela, ale również ślubu kościelnego w plenerze czy ślubu cywilnego. To właśnie to rozwiązanie, o którym wspominaliśmy w jednej ze wskazówek. 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą weselną. Liczymy również, że Twój wymarzony zimowy ślub już wkrótce stanie się pięknym faktem, do którego z niecierpliwością będziesz odliczała dni!