Ślub i wesele w świątecznym klimacie – jak i gdzie je zorganizować?

Zimowy ślub – czy warto? Jakie są jego wady i zalety?

Marzysz o ślubie w pięknej, zimowej scenerii? Jeśli trafiłaś na nasz artykuł, domyślamy się, że tak. Tym samym, jesteś zapewne miłośniczką zimy, jak również przyjemnego, świątecznego klimatu. Zazwyczaj, związki małżeńskie zawierane są wiosną i latem, ponieważ jest wtedy najcieplej, co sprzyja zakładaniu lekkich kreacji. Jednak, są również takie osoby, dla których wysoka temperatura czy długie dni nie są żadnym argumentem. Są oni zakochani w zimie do tego stopnia, że decydują się zawrzeć wtedy związek małżeński. Nie jest to rzadkim zjawiskiem, jednak znacznie częściej słyszy się o ślubach organizowanych latem. W takim razie, czy warto wyprawiać ślub i wesele zimą? Poniżej przedstawimy zalety i wady zimowych ślubów.

Zalety ślubu zimą

Jeśli mowa o zimowym ślubie, to może warto zaplanować go na święta? Niewątpliwą zaletą w tym przypadku będzie to, że zdecydowana większość zaproszonych gości będzie miała wtedy dzień wolny, zatem nie będą oni musieli brać urlopu w pracy. Co więcej, Święta Bożego Narodzenia, jak i zimowy klimat sprzyjają tworzeniu ciepłej i rodzinnej atmosfery. Kolejnym argumentem, który przemawia za zorganizowaniem ślubu zimą jest oryginalność – w końcu, czy kiedykolwiek byłaś na weselu w święta? Z pewnością jest to niestandardowe podejście, które z pewnością wyróżni Parę Młodą spośród innych, wyprawiających swoje uroczystości latem. Skoro zatem organizowanie ślubu i wesela w Święta Bożego Narodzenia nie jest zbyt częste, z pewnością nie trudno będzie znaleźć wolny termin w wymarzonym lokalu. Czy wymienione zalety jeszcze bardziej zachęciły Cię do wyprawienia ślubu i wesela w świątecznym klimacie? Warto zapoznać się jeszcze z wadami tego typu przedsięwzięcia.

Wady związane ze ślubem zimą

Choć mogłoby się wydawać, że ślub w świątecznym klimacie nie ma wad, okazuje się, że takowe są. Dotyczą one chociażby ubioru Państwa Młodych. Oprócz zakupienia garnituru czy sukni, muszą oni pomyśleć o dodatkowym ubraniu wierzchnim czy eleganckich butach na zewnątrz. O ile, na sali weselnej Panna Młoda będzie mogła mieć założone delikatne pantofelki, to nie ma mowy o wyjściu w nich na zewnątrz – zwłaszcza, jeśli na dworze będzie śnieg. Inną wadą może być to, iż za wesele organizowane w Święta Bożego Narodzenia można zapłacić nieco więcej, niż w standardowym terminie. Osoby pracujące w lokalu z pewnością wolałyby spędzić święta z rodziną, aniżeli w pracy. Dlatego też, wynajęcie sali weselnej może być nieco droższe, niż w innych terminach. Skoro o wydatkach mowa – warto wziąć pod uwagę, że okres świąteczny jest czasem wzmożonych wydatków. Choć, Para Młoda jest na nie zazwyczaj przygotowana, sytuacja ta może okazać się kłopotliwa dla gości. Dobrze jest zatem przemyśleć wyżej wymienione wady – może zawczasu da się jakoś na nie zaradzić? Mamy nadzieję, że uda się to zrobić, a zarazem ślub i wesele w świątecznym klimacie stanie się rzeczywistością!

Gdzie zorganizować ślub i wesele w świątecznym klimacie?

Jeśli pochodzisz z Poznania lub jego okolic, powinnaś wziąć pod uwagę bajkowy pałacyk w Puszczykowie. Miejscowość ta położona jest 12 km na południe od Poznania. Jabłonkowy Pałacyk, bo to o nim mowa, jest magicznym miejscem leżącym w Wielopolskim Parku Narodowym. Tamtejsza zimowa sceneria z pewnością zapiera dech w piersiach. Jabłonkowy Pałacyk oferuje dużą salę weselną, jak również możliwość wykorzystania ogrodu, lasów czy nawet terenów nadwarciańskich. Zrobione tam zdjęcia na pewno będą zachwycające. Warto wspomnieć jeszcze o tym, iż pałacyk w Puszczykowie umożliwia nie tylko wyprawienie bajkowego wesela, ale i ślubu kościelnego w plenerze czy ślubu cywilnego. Co więcej, w Jabłonkowym Pałacyku możliwe jest wyprawienie ślubu i wesela w każdy dzień tygodnia – jeśli więc w Święta Bożego Narodzenia będzie wolny termin, z pewnością nie pojawi się żaden problem, aby właśnie wtedy wyprawić ślub i wesele w świątecznym klimacie.

Ślub w święta – jak zorganizować wesele zimą?

Chcąc zorganizować ślub i wesele zimą, musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii. O niektórych, wspominaliśmy już we wcześniejszej części artykułu. Warto pomyśleć o odpowiedniej, przystosowanej do zimowej pogody stylizacji ślubnej. Co więcej, organizując ślub zimą należy wziąć pod uwagę to, iż ta pora roku cechuje się niekiedy nieprzewidywaną pogodą. W jednej chwili może być spokojnie, a zaraz po tym może zacząć padać śnieg. Niespodziewane opady śniegu mogą być zaskoczeniem, jak również utrudnieniem dla kierowców. Dlatego warto pamiętać, że czasami przejazd kilkunastu czy kilkudziesięciu kilometrów może zająć nieco dłużej, niż zwykle. Kiedy pomyślisz zawczasu o wszelkich aspektach, z pewnością Twoja zimowa uroczystość ślubna będzie udana i pozostawi mnóstwo pięknych wspomnień!

Mamy nadzieję, że uda Ci się zorganizować swój wymarzony ślub i wesele w świątecznym klimacie, a jednocześnie zachęcamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą weselną.