Organizacja chrzcin w lokalu

Chrzciny to ważne wydarzenie dla każdej rodziny. Tak wielki dzień zasługuje na to, aby być celebrowany w gronie rodziny i przyjaciół.  Obowiązkiem rodziców jest zaplanowanie i zorganizowanie tego szczególnego dnia. Coraz popularniejszy staje się trend organizowania przyjęć w lokalach, tuż po Mszy Świętej. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą uniknąć stresu i zmartwień związanych z organizacją rodzinnego przyjęcia w domu. Organizując chrzciny w lokalu, możesz spokojnie zaplanować, całe menu, usadzenie gości, a także dekorację sali. 

Przyjęcie po chrzcie w restauracji

Jak wybrać lokal na chrzciny?

Zastanawiając się nad wyborem lokalu na przyjęcie po chrzcinach swojego dziecka, rodzice powinni wziąć pod uwagę kilka podstawowych aspektów. Jedni rodzice samodzielnie planują i szukają oryginalnych pomysłów na organizację chrztu w lokalu, inni zaś liczą na cenne rady profesjonalistów w tej dziedzinie, którzy za nich kompleksowo zorganizują całe przyjęcie. Niezależnie od tego, do której grupy należysz przed wyborem lokalu na chrzciny warto rozważyć następujące aspekty:

 • Lokalizacja przyjęcia
  Z praktycznego punktu widzenia, miejsce przyjęcia powinno być położone w nie za dużej odległości od kościoła. Nie tylko pomaga to w kwestiach ruchu drogowego i parkowania, ale także chroni małe dzieci i gości przed zmęczeniem i rozdrażnieniem po długotrwałej podróży

 

 • Odpowiednia wielkość sali
  Przy wyborze odpowiedniej wielkości sali ważne jest, aby rodzice wzięli pod uwagę, ilu gości będzie brało udział w imprezie. Niektóre restauracje mają różnej wielkości sale – w związku z tym możesz spośród wielu wybrać odpowiednią na swoje przyjęcie.  

 

 • Dodatkowe udogodnienia dla gości
  Kiedy rodzice zastanawiają się nad wyborem miejsca na chrzest swojego dziecka, często chcą mieć dostęp i możliwość korzystania, wraz z innymi gośćmi, z ogrodu. Jest to szczególnie ważne, jeśli wśród uczestników uroczystości będą małe dzieci, które szybko się nudzą i potrzebują ruchu. Ogród to niezwykle cenne udogodnienie, szczególnie w miesiącach wiosennych i letnich.  Jeśli jest gorąco na zewnątrz, to  otwarta przestrzeń, będzie idealnym miejscem, w której goście będą mogli się zebrać i nabrać sił.
 •  
 • Menu
  Ważne jest, aby przy wyborze lokalu wziąć pod uwagę menu. Jeżeli wśród Twoich gości są kobiety w ciąży, dobrze by było, aby mogły  wybierać z oddzielnego menu pozbawionego surowych dań — takich jak tatar. 

Podsumowanie — jaki lokal na chrzest wybrać?

Wybór miejsca na chrzest Twojego dziecka może być przytłaczającym doświadczeniem. Jest tak wiele opcji, ale jeśli nadal nie jesteś pewien, który lokal wybrać? Kieruj się wyżej wymienionymi wskazówkami i sercem. Ponieważ rodzice wiedzą najlepiej, jak chcieliby, aby wszystko było zrobione — zwłaszcza te specjalne chwile, takie jak chrzest własnego dziecka. 

Artykuł powstał we współpracy z restauracją jablonkowypalacyk.pl