Jakie atrakcje dla gości weselnych warto przygotować?

Impreza organizowana przez nowożeńców po ślubie to równie ważne wydarzenie, jak samo uświęcenie związku małżeńskiego. Warto więc przygotować się do wyboru sali, posiłków i atrakcji jak najwcześniej. Nowożeńcom zależy na tym, aby ich biesiada została dobrze zapamiętana, a goście bawili się do białego rana. Co więc uatrakcyjni świętowanie? Jednym z najważniejszych elementów każdego wesela jest atrakcyjna wizualnie sala weselna, udekorowana w sposób zgodny z gustem nowożeńców i motywem przewodnim wesela oraz pyszne jedzenie. Oczywiście ważnym aspektem są także zabawy i atrakcje weselne, które umilają czas gościom.

Gdzie urządzić wesele?

Najlepszym wyborem będzie skorzystanie z usług polecanych i znanych lokalnych domów weselnych. Warto więc dowiadywać się wśród znajomych gdzie bawili się najlepiej oraz samemu czerpać doświadczenie będąc gościem sal i domów weselnych. Wybierając lokal do organizacji naszego przyjęcia weselnego, warto zwrócić uwagę na wiedzę i doświadczenie personelu lokalu. Profesjonalni pracownicy, którzy są obyci z tematem organizacji wesel oraz posiadający rzeczową  wiedzę na ten temat, zapewnią udaną imprezę na wysokim poziomie.

To, co wyróżnia dobre lokale i domy weselne, jest to, że są one bardzo wygodne między innymi dzięki temu, że goście mają dostęp do parkingu oraz ogrodu, w którym można odpocząć od hałasów zabawy weselnej. Wystrój sali weselnej jest najczęściej bardzo uniwersalny, ale możliwe jest spersonalizowanie ozdób. Z dobrymi lokalami zazwyczaj współpracuje dekorator, który dostosowuje wystrój sali do upodobań i gustu pary młodej. Na stronie internetowej domu weselnego jablonkowypalacyk.pl znajdą państwo informacje na temat możliwości, które zaoferować możemy parze młodej i przybyłym gościom.

Atrakcje na weselu dla Gości

Pierwszy taniec na weselu

Zabawa na każdym weselu rozpoczyna się po pierwszym tańcu młodej pary. Nowożeńcy najczęściej ćwiczą swój układ choreograficzny wcześniej. 

Dobry wodzirej to podstawa dobrej zabawy

Po pierwszym tańcu do zabawy zapraszani są goście, którzy zaraz po nowożeńcach rozpoczynają oficjalną część zabawy.  Osobą odpowiedzialną za atrakcje weselne jest wodzirej. To on motywuje biesiadników do wspólnej zabawy i tańca. Powinien on dobrze współpracować z DJ-em lub zespołem muzycznym. Wodzirej na pewno rozrusza przybyłych gości, a także przeprowadzi tak zwane oczepiny. Zorganizowanie osoby, która zajmie się urozmaicaniem czasu gości to obowiązek na każdej dobrze przygotowanej imprezie ślubnej. Dlatego przed organizacją wesela warto dowiedzieć się, czy wybrany przez nas dom weselny współpracuje z jakimś wodzirejem, czy musimy poszukać go na własną rękę. Wodzirej często organizuje różnego rodzaju układy choreograficzne dla większej liczby gości. Klasycznymi przedstawicielami tego typu zabaw są oczywiście polonez oraz tzw. pociąg. 

Foto budka — pamiątka z udanej imprezy weselnej

Również bardzo popularne jest umiejscawianie foto budek. Nic nie jest przecież lepszą pamiątką z wesela od zdjęć, które są wywoływane od razu. Weselnicy takie zdjęcia mogą zabrać, a także część z nich przeznaczyć na udekorowanie tablic lub książek. 

Białe gołębie 

Ostatnimi czasy niezwykle popularne jest wypuszczanie białych gołębi. Ptaki te są symbolem czystej nieprzerywalnej miłości, przynoszą one szczęście oraz dostatnie życie młodej pary. Część młodych par decyduje się na ten moment już po wyjściu z kościoła. Zdania na temat tego typu atrakcji są podzielone, ponieważ część może uznać je za zbędne i kiczowate. Białe gołębie wypożyczane lub kupowane są od sprawdzonych hodowców. Warto jednak skorzystać z opcji wypożyczenia, ponieważ hodowca zadba o ptaki i ich los po ceremonii.

Przed organizacją atrakcji dla weselników warto dowiedzieć się, czy wybrana przez nas sala weselna współpracuje ze sprawdzonymi dekoratorami, animatorami lub wodzirejami. Jeżeli tak, nie będziemy musieli poświęcać czasu na długie i mozolne poszukiwania profesjonalistów