Gdzie zorganizować imprezę komunijną?

 

Wybór miejsca, w którym będziemy świętować tak niezwykłą uroczystość, jaką jest komunia święta, zależny jest od tego jak dużo gości zaprosimy. Wiadomo, że obiad w mieszkaniu przygotowany dla kilkunastu lub kilkudziesięciu osób nie jest wygodną opcją. Warto zatem zastanowić się, czy lepiej jest zorganizować komunię dziecka w domu, czy w restauracji.

Komunia święta w domu. Jakie są wady?

Jeśli zamierzamy zaprosić kilka osób, to zorganizowanie małej imprezy okolicznościowej w domu jest jedną z opcji, lecz nie najbardziej komfortową. Impreza powinna być bardzo dobrze zaplanowana. Należy więc zastanowić się nad tym, gdzie usadowić gości, aby ci czuli się jak najbardziej komfortowo. Równie ważne jest staranne przygotowanie karty dań. Dania takie powinny być szybkie i proste w przygotowaniu, aby biesiadnicy mogli szybko zajadać świeży i ciepły posiłek. Oczywiście lepiej, aby gospodarz spędzał czas z osobami bliskimi i rodziną, zamiast przesiadywać w kuchni podczas tak ważnej uroczystości — dlatego samodzielne przygotowywanie tak dużej i ważnej uroczystości w domu wiąże się z częściowym zaniedbywaniem swoich gości.

Komunia dziecka w restauracji — jakie są najlepsze lokale w Wielkopolsce?

Rozwiązaniem, które jest oczywiście droższe aniżeli biesiada w mieszkaniu, jest zorganizowanie imprezy we współpracy z firmami cateringowymi lub wyprawienie imprezy w restauracji. Przyjęcia w lokalu są najczęściej wybieraną opcją. Jest to spowodowane również tym, że pozwala to zaoszczędzić czas oraz energię. Jeśli więc nie wiesz, gdzie wyprawić komunie, skorzystaj z naszych rad, abyś Ty i Twoje dziecko przeżył niezapomniane chwile. Najważniejsze jest to, aby skupić się na wybraniu lokalu z odpowiednią ilością miejsc siedzących, jak i wolnej przestrzeni. Równie ważne jest ułożenie stołów. Należy też dowiedzieć się, jak lokal zostanie obsadzony, to znaczy ile będzie jednocześnie imprez. Lokale z wieloma salami będą w imię tej zasady najbardziej atrakcyjne. Dla naszego komfortu możemy również skorzystać z możliwości przedzielenia sali zasłonami, lecz osobne pomieszczenia będą lepszym wyborem. Niezwykle istotne jest również, to co znajduje się wokół lokalu. Nie zapominajmy, że komunie odbywają się w okresie majowym, czyli z początkiem ciepłej i przyjemnej pogody. Goście będą więc chcieli odpocząć pod parasolem czy zapalić papierosa. Zatem najlepszym lokalem w Wielkopolsce do organizacji komunii będzie restauracja posiadająca ogród lub tarasy, na których goście będą mogli odpocząć i złapać łyk świeżego powietrza.

Przystrojenie sali

Wiadome jest to, że udekorowanie sali jest bardzo ważnym elementem całej imprezy. Oczywiście, wszystko jest zależne od tego, gdzie będzie ona organizowana. Tym samym inaczej ustroimy salę w lokalu, ogród wokół domu, a także mieszkanie. Warto więc wybrać usługi lokalu, który zajmie się również wystrojem. Takie rozwiązanie zaoszczędzi nasz czas. Równie ważne jest skonsultowanie się z właścicielami lokalu co do rodzajów ozdób. Warto również wiedzieć, czy tego typu usługa podlega później modyfikacją. Dzięki ozdobom, kwiatom i innym elementom upiększającym wygląd sali, stworzymy miejsce godne świętowania tak ważnego dla dziecka święta. Dekoracje oraz dodatki, szczególnie w ostatnim czasie są bardzo stonowane i eleganckie, a mimo to nadają sali świąteczny wygląd. Preferuje się klasyczny biały obrus, który jest udekorowany kwiatami w jasnych barwach. Najczęściej więc wybierane są kwiaty w kolorach bieli, jasnego różu, a także jasnobłękitne. Zastawa również powinna być stonowana i jednorodna, a same talerze należy przyozdabiać serwetkami pasującymi kolorystycznie do kwiatów i innych elementów ozdobnych. Wszystkie powyższe usługi zostaną wykonane z należytą starannością. Warto przejrzeć galerie dostępne na stronie jakblonkowypalacyk.pl, ponieważ każdy znajdzie coś pasującego do swojego gustu.